logobild

Benutzername:
Passwort:
Sitemize halen üye değilseniz
BURADAN  üye olabilirsiniz!
   
Ana Menü
 
İçerik Menüsü
 
Misafir Defteri
 
Ölümsüz komutan Mono jojoy
 
FARC -EP Timochenko
">
 
FARC -EP
">
 
Evren'in SINIRINA dogru

">

 
1690 Haber (282 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 282 Sayfaya git: 2

"O katliamda CIA'in parmağı var"...Oliver Stone (Haber ve Yazılar)ABD’li ünlü yönetmen Oliver Stone, "Kiev katliamında CIA’in parmağı var" dedi.


2014-12-31, 17:26:35

TAHA HABER- 2014 yılında Ukrayna'nın başkenti Kiev'de muhalefetin meclisi içten ve dıştan kuşatması sonrası Devlet Başkanı Victor Yanukoviç'in, meydanı boşaltma emrini vermesiyle 45 protestocunun hayatını kaybettiği olaylar için ABD'li ünlü yönetmen Oliver Stone'dan çok çarpıcı bir iddia geldi. Stone, "Kiev katliamında CIA'in parmağı var" dedi.

Aydın Şahinalp'in Dünya'da yer alan haberine göre; Amerikalı sinema yapımcısı ve yönetmen Oliver Stone Facebook hesabı üzerinden paylaştığı mesajda ABD yönetimini ve Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nı (CIA) topa tuttu.

Şu günlerde Ukrayna krizi ile ilgili belgesel filmi çeken Stone, "Kiev'deki askeri darbe, CIA'in daha önce İran, Şile ve Venezuela'da Amerikan yönetimi tarafından istenmeyen liderleri devirmek için yaptığı gizli operasyonlar kadar ağır ve sancılı oldu" dedi.

Devamı...


Antires Com 7 yaşında... antires.com (Haber ve Yazılar)
Tüm değerli katılımcılarımıza,


2008 Yılının başında yayın hayatına giren web sayfamız, istediğimiz gibi olmadı ise de zor şartlar altında dar bir insan gücüyle yayınına devam etmektedir. Türkçe dili ile yayın yapmakta olan " antires.com " eğilmeden yılmadan dimdik ayakta varlığını gösteren ender sayfalardan biridir. Son yıllarda barbarca saldırılar sonucu harabeye çevrilen Suriye'nin halklarına dair haber ve yorumlara ağırlık verdik. Esad rejiminin şanlı direnişini coşkuyla kutlayarak takdir ettik. Burjuva olsa bile esaslı duruş gösteren kahraman bu yigit insanı ayakta alkışlıyoruz. Çocukların kafalarını kesip top oynayan o islamcı katilleri nefretle kınıyor , efendileri olan ABD ve Arap gericiliğini ve de Türkiye Cumhuriyetinide desteklerinden dolayı nefret ediyoruz.


Devamı...


Fransız uzman: ABD, IŞİD’i Avrupa’ya çekmek istiyor...Sputniknews (Haber ve Yazılar)

30.12.2014


Orta Doğu ve Doğu Avrupa üzerinde uzmanlaşan Fransız siyaset bilimci Jean Michel Vernochet, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. CIA ve Suudi Arabistan’ın gizli bağlarına dair tespitlerde bulunan Vernochet, Avrupa kıtasının geleceğinin çok iyi olmayacağı tahmininde bulunuyor.

Ukrayna'nın güney-doğusunda bile savaşmaya hazır ve sayısı yüzbinleri bulduğu ifade edilen IŞİD militanları, dünya gündemindeki yerini koruyor.

Terör örgütü saflarında savaşan on bin Avrupalının olduğu da, Batılı istihbarat servislerinin duyurduğu bilgilerden.

Suriye ve Irak'ı kana bulayan terör örgütü IŞİD'e ilişkin, Sputnik Haber Ajansı'na değerlenmelerde bulunan Fransalı siyaset bilimci Jean Michel Vernochet'e göre, Avrupa'nın
İslamlaştırılma projesi uzun süredir uygulanmakta.

Devamı...


Eşekarıları/Kadınlar Savaşı... Aristophanes (Şiirler)

söz, insan düşüncesinin kanadıdır
insanı sözdür yücelere çıkaran

ne yazık ki sahte arılar da var aramızda
bunların iğneleri falan yoktur
yerlerinden kıpırdamaz, suya sabuna dokunmaz
bizim bunca zahmetle topladığımızı yerler

Devamı...


“Proje”ler ve “Takiyye”ler Arasında AKP Dönemi...Taner T (Haber ve Yazılar)


 

 

Cuma, 26 Aralık 2014 20:23


2015'e girerken "durum tespiti" niteliğindeki bir yazımı sunuyorum. Tüm arkadaşlara yeni yıl için başarı ve mutluluklar dilerim...

2015 yılına din odaklı tartışmalarla giriyoruz: İslam ve demokrasi, İslam ve terör, siyasal İslam, İslam’ın çağdaş yorumu vb… Ve bunlara ek olarak da, Işid’in kapımıza dayandığı günlerde, “Haşhaşiler”le kavga… Önyargılar ve bağnazca dayatmalarla her gün sınırları biraz daha daralan kısır tartışmalar… Artan gerginlik, kamplaşma ve giderek bir tarafta paranoya, öbür tarafta da boğulma alametleri… Doğrusu yeni yıla şen ve şakrak gireceğimizi kimse söyleyemez. Üstelik son günlerdeki bazı ürkütücü açıklamalar da bu tartışmalara tuz biber ekti. Meğerse bütün bu din kavgasının altında bir “Proje” yatıyormuş: Bir Amerikan projesi! Meğerse AKP, İslam’ın yeni bir yorumu üzerinde bir anlaşma ile kurulmuş! Ve palazlanınca da bu anlaşmayı bir kenara atmış.. Şimdi de kıyamet bu yüzden kopuyormuş. Bilen biliyor; fakat isterseniz bu öyküyü bir de benden dinleyin!


Devamı...


Kendi kendimle sohbetlerim... Mansur Antires (Haber ve Yazılar)

Bir usta oldum artık ben
hazzı ve acıyı taşımada
ve acıdan duyduğum haz
sonsuz mutluluktur bana


Gottfried Keller


 

 

 

 

 

 

Şu atalarımızı anlamış değilim desem, " Elin sikiyle gerdeğe girilmez " denilmiş. Yine mi "sik" diyeceksiniz, ula oğlum çükünüzle oynayacağınıza adam akıllı bir söz üretseydinizde bizde öksüz kalmasaydık. " Elin feneriyle karanlık aydınlanmaz " deseydiniz ya!


Einstein atomu parçalamış, bunda ne var ki! Ben kendi kendimi hergün parçalıyorum, kimsenin umrunda bile değil.


Devamı...1690 Haber (282 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 282 Sayfaya git: 2


Farc - Ep
Bu sayfanın içerikleri RSS/RDF-Kaynaklı olarak mevcut.

Sayfa Üretimi 0.3845 Saniyede, 9 Veritabanı Sorgusuyla