logobild

Benutzername:
Passwort:
Sitemize halen üye değilseniz
BURADAN  üye olabilirsiniz!
   
Ana Menü
 
İçerik Menüsü
 
Misafir Defteri
 
Ölümsüz komutan Mono jojoy
 
FARC -EP Timochenko
">
 
FARC -EP
">
 
Evren'in SINIRINA dogru

">

 
1660 Haber (277 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 277 Sayfaya git: 2

İşte Türkiye IŞİD çetelerine tank ve mühimmat verirken ....antires.com (Haber ve Yazılar)

">

 

İşte Türkiye IŞİD çetelerine tank ve mühimmat verirken kameralara yakalandılar! İşte o görüntüler

25 Eylül 2014, 15:23


AKP Hükümeti’nin DAİŞ çetelerine verdiği destek görüntülendi. MED NUÇE’nin yayınladığı görüntülerde Türk devletine ait tank yüklü tırlar askeri konvoy eşliğinde DAİŞ’in denetimindeki bölgelere geçiş yapıyor.

Haberde görüntülerin Cerablüs'e bağlı Karkamış sınır kapısına ait olduğu belirtiliyor.

Cerablus bölgesi ve Karkamış sınır kapısı bir süredir DAIŞ kontrolü altında.

Devamı...


İnsanlık suçlarını sizden öğrenecek değiliz!...Tuncay Şur (Haber ve Yazılar)28.08.2013 02:53:40


Suriye'de sivil halka karşı kullanılan ve ne hikmetse içeriği hala açıklanamayan(açıklanmayan) kimyasalların insanlığa karşı işlenmiş bir suç olduğu konusunda, sanırım gerek uluslar ötesi toplum, gerekse iç politikamızın, başta iktidar olmak üzere, her biri birbirinden kıymetli parti ve aktörleri, mental fonksiyonlarının tamamını yitirmemiş ve bir miktar da moral değere sahip herkes bu konuda onlarla aynı fikirdedir, olmalıdır.

Fakat bana göre burada doğru olmayan bir değil birden çok daha fazla durum söz konusu. Kimyasal kullanımının 'insanlık suçu' nitelemesini hak ettiği konusunda anlaştık fakat şimdi mesele şu ki, kim kullandı, ona göre suçta hafifletme veya kısmen, belki tamamen işlenilen eylemi meşrulaştırmaya da gidebiliriz.

AKP'nin yaptığı ya da yapmayarak yüzüne bulaştırdığı tam da bu değil mi? Bölgeden henüz bilir heyetler tarafından ayrıntılı bir rapor gelmeden AKP kurmayları 'her kim yaptıysa' ibaresini gösterip Esad rejimini adres gösterdiler, aynı şeyi bugün de yapmaya devam ediyorlar. Politik geleceğini Esad'ın devrilip-devrilmemesi paradigması üzerine kuran sayın başbakanımızın, Esad gitsin de her türlü komployu, hileyi, oyunu ve oyunbozanlığı yapmaya biz hazırız demesini anlayışla karşılamıyor fakat anlıyoruz.

Devamı...


“Yeni başlayanlar için” IŞİD nedir, ne değildir? ...Tuncay Şur (Haber ve Yazılar)


 

 

Ağustos 16, 2014 -

Başlarken

IŞİD(Irak Şam İslam Devleti) ya da yeni adıyla İD(İslam Devleti); bugün itibariyle Suriye’de: Rakka, Carablus, Deyr Ez Zor, Telabiyad, Irak’da: Musul, Telafer, Felluce, Ramadi, Beyci, Tikrit, Hadise, Anah gibi önemli noktalarda egemenlik kurmuş durumda. IŞİD tasarladığı İslam Devleti sınırları dâhilinde saldırganlığa devam ediyor. Rojava bölgesindeki Kobanê, Şii nüfusun ağırlıklı olarak yaşadığı Bağdat, ki Maliki hükümetinin başkenti aynı zamanda, ve Şiiler için çok öneli kentler olan Kerbela ve Necef de IŞİD’in saldırı haritasında yer alıyor. Peki 9-10 Haziran tarihleri arasında Musul’u ciddi bir direnişle karşılaşmadan işgal eden IŞİD, kısa sürede nasıl olur da bu kadar geniş bir sahada kontrolü ele geçirir? 8 bin ila 15 bin arasında değiştiği söylenen savaşçı sayısıyla adı geçen tüm bölgeleri bu kadar kıza bir zaman diliminde zapt etmek mümkün mü? Ya da IŞİD’ e karşı bölgenin tüm güçleri neredeyse (Rojava’daki özerk Kürt yönetimi, Güney Kürdistan yönetimi, Maliki yönetimi, Suriye, İran ve uluslar arası güçler…) neredeyse ortak bir retorik tutturmuşlarken, bölgenin IŞİD’den temizlenmesi neden mümkün olamıyor? Tüm bu soruları ve daha fazlasını yanıtlamak için özellikle ABD’nin 2003 Irak işgali ve sonrasında bugünkü adıyla IŞİD’in bölgede üslenmesi ve giderek palazlanması sürecine bakmak lazım.

Devamı...


6-7 Eylül 1955’te yağma olaylarını katıldığını söyleyen ....Yagmacı Mikdat (Haber ve Yazılar)


‘Beyoğlu’nda ne kadar gayrimüslim varsa hepsinin dükkânlarına, evlerine daldık’

6-7 Eylül 1955’te yağma olaylarını katıldığını söyleyen ‘Eski İstanbul kabadayısı’ Mikdat Remzi Sancak o geceyi anlattı

06 Eylül 2013 Cuma 13:21Gece de gayrimüslimlerin yaşadığı Adalar’a vapur kaldırdılar, insanlar doluşup oralara da gitti yağmacılık etmeye, ben gitmedim ama. Aldıklarımı teknenin altındaki mazgala gazeteye sarıp sakladım. Aldıklarımı diyorum ama aslında çaldıklarımı demem lazım, çünkü tekneye gidince yaptığımın hırsızlık olduğunu düşündüm. Niye aldım diye biraz pişman oldum. Sabah olunca baktım teknenin biraz ilerisinde bir kese altın, başka bir yerde üç tane beşibiryerde reşat. Aldım onları da…

Devamı...


Suudi Arabistan büyük dönemeci...Thierry Meyssan (Haber ve Yazılar)


Çarşamba, 03 Eylül 2014 09:02Suudi Arabistan yönetiminin 35 yıldan beri cihatçı hareketlerden aşırı uç örgütlere kadar olan yelpazedeki organizasyonlara/örgütlere destek verirken, başkent Riyad’ın bugünlerde aniden politika değişikliğine gittiği anlaşılıyor. Irak’ta ilan edilen İslam Emirliği (IŞİD) organizasyonu tarafından olası bir saldırı olmasını kendi varlığına tehdit olarak algılayan Suudi Arabistan yönetimi, İslam Emirliği organizasyonunu ortadan kaldırma yoluna gideceği sinyalini verdi. Ancak, Türkiye ve İsrail’in desteğini almaya devam eden bu organizasyon, görünenlerin aksine, yağmaladığı petrolün ticaretini yapıyor.Devamı...


Büyük Gezi’lere hazır olun... Samir Amin (Haber ve Yazılar)
Üçüncü Dünya Forumu Direktörü, Mısır asıllı Marksist düşünür Samir Amin, Utku Çakırözer'e konuştu

TARİH25 Ağustos 2014 10:03


Üçüncü Dünya Forumu Direktörü, Mısır asıllı Marksist düşünür Samir Amin, “Erdoğan’da da Mısır’daki Müslüman Kardeşler ve Mursi döneminin işaretlerinin gözlendiğini anlıyorum. Erdoğan Mursi gibi bir cumhurbaşkanlığı yapacak olursa, Mısır’dakine benzer patlamalar Türkiye’de de gündeme gelebilir. Gezi Parkı protestoları gibi ama onlardan çok daha kitlesel sosyal patlamalar gündeme gelebilir” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer Ortadoğu Çalışmaları Dünya Kongresi’nin onur konuğu olan Samir Amin ile görüştü. Çakırözer’in “Erdoğan’da Mursi alametleri yeni ve daha büyük Gezi’lere hazır olun” başlığıyla yayımlanan (25 Ağustos 2014) yazısı şöyle:

Erdoğan’da Mursi alametleri yeni ve
daha büyük Gezi’lere hazır olun

Devamı...1660 Haber (277 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 277 Sayfaya git: 2


Farc - Ep
Bu sayfanın içerikleri RSS/RDF-Kaynaklı olarak mevcut.

Sayfa Üretimi 0.2762 Saniyede, 9 Veritabanı Sorgusuyla