logobild

Benutzername:
Passwort:
Sitemize halen üye değilseniz
BURADAN  üye olabilirsiniz!
   
Ana Menü
 
İçerik Menüsü
 
Misafir Defteri
 
Ölümsüz komutan Mono jojoy
 
FARC -EP Timochenko
">
 
FARC -EP
">
 
Evren'in SINIRINA dogru

">

 
1667 Haber (278 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 278 Sayfaya git: 2

'IŞİD, Suriyeli komutanı Türkiye'de kaçırmaya çalıştı'...BBC (Haber ve Yazılar)


İngiliz Daily Telegraph gazetesi, IŞİD'in Türkiye'de Suriyeli muhalif lideri kaçırmaya çalıştığını yazdı.

Haberde, Suriyeli muhalif örgütlerden "Thuvar Rakka"nın komutanı Ebu İsa'nın, Şanlıurfa'da IŞİD militanları tarafından kaçırılırken vurulduğu belirtildi.

Buna göre oğlu Ammar ile geçen Cuma günü Türk yetkililerle görüşmeye giden Ebu İsa'nın, eve dönerken aracının önü IŞİD tarafından kesildi. Komutan ve oğlu, dört silahlı adam tarafından araçtan çıkarılıp götürüldü.

 

Devamı...


Şaire...Aleksandr S. Puşkin (Şiirler)


Ey şair! kulak asma, sevgisine sen halkın
O canım meth ü sena, anlık gürültü geçer;
Kuru kalabalığın gülüşünü duyarsın,
Ve aptalın hükmünü; fakat metin ol, boşver.

Sen çarsın; yalnız yaşa, yolunda yalnız yürü,
Yürü, hür vicdanının seni çektiği yere,
Olgunlaştır, sevgili meyveyi, tefekkürü;
Hizmetine karşılık bir mükafat bekleme.

Devamı...


ABD’nin yaratığı İslam devleti...Nikolai BOBKIN (Haber ve Yazılar)


Cuma, 10 Ekim 2014 22:42Irak’ta var edilen İslam devleti organizasyonunun (ID) savaş bayrağı dikilmiş, Irak ve Suriye semalarında dalgalanıyor. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) İslam devleti örgütüne/ organizasyonuna karşı Irak ve Suriye’de saldırı düzenlemek üzere hava harekâtı başlattı. Hava operasyonu Suriye yönetimi ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi onayı alınmadan yapılıyor. Rusya ve İran cephesinde ABD öncülüğünde yapılan hava saldırısının nihai hedefinin aslında Suriye’deki altyapı tesislerinin çökertilmesi olduğu yönünde yorumlar yapıldı. Moskova ve Tahran’ın kamuoyuna açıkladıkları kaygıdan, gelinen bu aşamada, haklı oldukları görülüyor.

Devamı...


Kobanê'nin tozu...Ertuğrul Mavioğlu (Haber ve Yazılar)


“Ayağının tozuyla geldi” cümlesi hep lafın gelişi kullanılsa da, tanık olunca anlıyor ki insan, bu söz asıl Kobanê’ye yakışır. Bayramı, savaşın artık göğüs göğüse sürdürüldüğü Kobanê’nin sınırı olan Suruç’ta geçirdikten sonra, İstanbul yolunda ayakkabının üzerinde kalın bir katman oluşturduğu fark edilen bu toz, zaten eşitsiz ve dengesiz olan bir savaştaki talihsizlikler toplamının işareti gibi. Evet, dümdüz bir ovada, gelişmiş silahlarıyla evlerini işgale gelen barbarlara karşı direnmek gerçekten çok zor Kürtler için. Miştenur gibi çıplak bir tepeyi saymazsak eğer, dört bir taraf tepsi gibi düz, her yan toz içinde. Buna mukabil teknolojinin son ürünü ölüm makinelerinden korunmak için ardına sığınılacak minnacık bir tümsek bile yok görünürde. Böyle değil de, savunduğu arazi, dağlar, kayalar ve ormanlarla kaplı olsaydı eğer, doğanın gücü silahları eşitlerdi ve Kürt, evini korumak uğruna bu kadar ağır bedeller ödemek zorunda kalmazdı.

Devamı...


Türkiye 49 rehineyi 180 IŞİD'liyle takas etti...Times (Haber ve Yazılar)


İngiliz Times gazetesi, Türkiye'nin Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının elinde tutulan 49 kişinin serbest bırakılması için örgütle müzakere ettiği ve bu müzakereler sonucunda aralarında iki İngiliz vatandaşının da bulunduğu 180 IŞİD militanını serbest bıratığını yazdı.

Gazetenin haberinde Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nun IŞİD tarafından basılması sonucu rehin alınan diplomatların ve ailelerinin iadesi için IŞİD ile masaya oturulduğu ifade edildi.

"Anti terör yetkilileri Türkiye tarafından serbest bırakılan İngiliz vatandaşı IŞİD militanları Şahbaz Süleyman ve Hişam Folkard hakkında kapsamlı bir inceleme başlatmış durumda" denen haberde, Şahbaz Süleyman'ın 18 yaşında bir öğrenci olduğu, Hişam Folkard'ın ise 26 yaşında olduğu belirtildi.

Devamı...


Yuriy Levitan Sovyetler Birliğinin başlıca sesi... Rusya'nın Sesi Radyosu (Haber ve Yazılar)Yuriy Levitan Sovyetler Birliğinin başlıca sesi, “ülkedeki tüm radyo istasyonlarının” spikeri. Onlarca yıl içinde o, devlet ilk şahıslarını “seslendiriyor”, ülke ve dünyada çığır açan olayları milyonlarca kişiye bildiriyordu.


Levitan’ın sesi bugün de birkaç kuşaktan spiker için örnek kalıyor. 2 kasım 2014’te doğum gününün 100.yıldönümü kutlandı.

Levitan Moskova’dan uzak olmayan küçük bir kent Vladimir’de doğdu. Babası terzi, annesi ev kadınıydı. Amcası Yuriy’ye tiyatro ve şiirlere sevgi aşıladı. Çocukluğunda Levitan pratik olarak tüm tiyatro temsillerine katılıyordu. Öğretmenler bir sesten onun aktör olacağını söylüyordu. Fakat başkentteki Film Enstitüsünde kabul komisyonu kendisinin çok genç ve karizmatik olmadığına karar verdi. Vladimir lehçesi de delikanlının büyük bir kusuru idi.

Devamı...1667 Haber (278 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 278 Sayfaya git: 2


Farc - Ep
Bu sayfanın içerikleri RSS/RDF-Kaynaklı olarak mevcut.

Sayfa Üretimi 0.2152 Saniyede, 9 Veritabanı Sorgusuyla