Aysel Stern
Aysel Stern
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güncel Yazılar

Avusturya'dan mektup - Boomerang

18-02-2017
Antires.com yenilendi. Haberini Facebook’ta okuduk. Başkaları da yazı yazabilir mi soruma olumlu cevap gelince, ve hele hele altına biri “niye fpö yü seçmeleri için tavsiye mi göndereceksin aysel yıldız” yazınca durur muyum, Avusturya solunun kepazeliğini anlatmak boynumun borcu olsun uleeen diyerek, Cüneyt Arkın’ın havada uçuşan karate-i tekmesi ile başlamak istiyorum ilk bloğuma.
 
     Ah ne içler acısı bilemezsiniz, bir taraftan Kürtlerin demonstrasyonlarında “Hoch die internationale Solidarität” diye çığırıp sonrada Mariahilferstrasse’ de AKP-MHP güruhu ile hoyda breeee diyerekten allahu akbar çığlıkları ile, ve tabiiki en büyük Erdoğan, başka reis yoooh, ve ek olarakta temohrasiii, mençenrekteee ile devam eden bağırışlarla, bilmem kaç bin tane Türk bayrağı eşliginde bir yürüyüşü 16.07.2016 da düzenleme işini başaran bir sol var Avusturya’ da, hemde burnumuzun dibinde.
 
     Bu yürüyüşü Neue Linkswende denen sol bir grup düzenlemiştir. E fırsat bu firsat deyip, zaten haşır neşir oldukları UETD(Union Europäisch Türkischer Demokraten - Avrupa Türk Demokratları Birliği) ‘ cilerle beraber, güya askeri darbe olmuşmuşta onu geri püskürtmüşte kahraman Erdoğancı, Osmanli halkı onu kutlamaya gitmişler Christian Broda Platz‘a. Ben Facebook‘ta açtıkları davet sayfasına yazılanları, benim yazdıklarımı da hatırlıyorum, bir çok insan bunlara oraya gitmeyin, faşistlerle bir olmayın diye uyarılarda bulundu. Bazi screenshotlar elimdedir halen. Sonra bu ileri zekalılar, sayfaya yorumu kapattılar.
 
     Ve ertesi gün olan oldu. Sahipleri Kürt olan Türkis restoranına saldırıldı, Türkis çalışanları kimse onlara bişey yapmasın diye restoranın önündeki masaların bulunduğu yere bir Türk bayrağını asmalarına rağmen. Bu olay videoya alınmış, Face‘ de de yayınlanmıştır. Neue Linkswende‘ciler bu olaydan sonra kuyruklarını bacak aralarına sıkıştırıp olay yerinden sıvışmışlar anlatılanlara göre. FB sayfalarında tabiki eleştirilere maruz kaldılar. Zar zor hata yaptık diye bir açıklama yaptılar ama bir iki hafta önceki “baş örtüsü” demosuna gitmekten, hatta UETD‘cilerin, AKP‘cilerin, NBZ‘cilerin (Türkler tarafından Vorarlberg eyaletinde kurulmuş bir partidir) destek verdiği bu demonstrasyonu kendilerine “görünür müslüman bayanlar” tabirini kullananlarla beraber düzenlemekten geri kalmamışlardır, yine ayni yolda devam yani.
 
     Görünen müslüman kadınlar derkende baş örtüsünü takmayanları görünmez kategorisinin içine atanların, niye bu kadar gösterme meraklısı olduklarını da bilmemezlikten mi gelelim? Görünmeyenleri kategorize etmek için, onları görüp işaretlemek için ey Avusturya solcusu, yoksa senin dediğin gibi bir bez parçası olsa o örtü müslüman kesimden gelen bu kadar insan eleştirmez o örtüyü, zaten eleştirdiğide o örtü değil, o örtünün altında gizlenen sistem.
   
     Neue Linkswende´nin de içinde bulunduğu “Aufbruch” bileşimi de Viyanan´nın göbeğindeki bu „baş örtüsü „ gösterisine  katılmıştır ayrıca. Aufbruch en son Müller şirketinde Betriebsrat kurmak istediği için işten cıkarılan bir çalışanı desteklemek için bir demo düzenlemiştir.  HDP-Avusturya bunu Facebook sayfasında yayınlamıştır. Zavallı HDP-Avusturya bu gibi yapılanmaların içinde AKPcilerle, islamofaşistlerle „çok yakinim olur“ tarzından dostluğu olanların olduğunu bilmediği gibi, halen bunun yalan olduğuna inanıyor.
 
     Zavallı HDP-Avusturya….Bunlar dostunsa düşmanın kim bilemiyorum doğrusu.
 
     Burda bas bas demokrasi diye bağırıp, Türkiye´de Erdoğan‘ın kıçını öpmekten dudaklarında nerdeyse uçuklar çıkanların, yalan söyledikleri, rol yaptıkları, iki yüzlülük yaptıklari gelemiyor mu Avusturya solcusunun aklına?
 
     Anti-demokratik bir insanın demokrat rolü yaptığı o kadar okumuş, kitaplari silip yutmuş, bilmem kaç tane üniversite bitirmiş insanların aklına gelemiyor, öyle mi?
 
    Madem aptal değiller o zaman tek bir açıklamasi vardır bunun: politik çıkar hesabı.
 
    800.000 müslüman var(mış) Avusturya‘da diyorlar hep, yokmuş temsilcileri. Sanki 800.000 in hepsi Erdoğan usulü müslüman. Kaç tanesi o kadar kıyım yemiş alevi, kaç tanesi laik, kaç tanesi solcu, kaç tanesi ateist o „müslümanların“, %4 ü,  %5 i müslümanlarla tamamlayacaklar yani, hesap bu.
 
     Ey Avusturya solcusu, seni AKPcilerle, islamofaşistlerle elele gören seni seçer mi? Seçmez, hatta gider FPÖyü seçer, evet. Bak benide FPÖ ikna etmedi, sizin gibiler ikna etti, buysa Avusturya solu, bizimdir FPÖ. (Arada böyle şiirsel yazıyorum, Mansur beyin şiirlerinden geri kalmamak için.)
 
     Bak Avusturya solcusu benim gibiler senin istediğin Migrant türünden değil biliyorum, öyle ağlayıp sızlamak yerine evet, kendi kaderimiz için sorumluluk üstlenenlerdeniz biz, ağlayıp sızlanmak yerine, güldürerek öldürüyoruz önyargısı olanın ön yargılarını, işaret parmağımızla birilerini gösterip, rasiiiiiisstt diyerek değil, ama anlamazsın, işine gelmez, stratejine uymaz bizim gibiler, mutluyuz evet burda bak çok seviyorum burayı, nolmuş? Suç mu?
 
     Ne diyorum biliyor musun Avusturya solcusu, ırkçılığı bitirmenin tek bir çeşidi var oda kendi ırkçılığını bitirdiğin çesit, anlıyor musun bu lafımı? Kendi ırkçılığını görmek istemeyen ama başkasının ırkçılğını bahane ederek kendi nefretini sebeplendiren, hamster tekerleğinde dönüp duruyor. Bak bu yüzeysellik senin başına bela olacak bilesin.
 
     Ne diyeceğim Avusturya solcusu, sen benim gibilerin çesitliliği kavrayamadığını, çeşitliliği kabul edemediğini ve nazi olduğunu bas bas bağırsanda, bunun yalan olduğunu sende biliyorsun. Yoksa hakikatten birilerinin AKP ve MHP faşistlerinin kendileriyle beraber çayırlarda bayırlarda atlayıp zıplayıp papatyalardan taçlar yapacaklarina mi inanacak saniyorsun? Bak onlar bizim çocuklarımızı asıp kesiyor, gurbet ellerinde, evet Türkiyeyi kastediyorum, orası bizim gibilerin ülkesi değil, mezarıdır, senin MHP-AKP güruhuyla Christian Broda Platz‘ inda kutladığın, bizim çocuklarımızın, bizim ölümümüzdür.
 
     Aferin sana Avusturya solu. Ne şahanesin sen be he heeeyt.
 
     Azrailimiz belli, ona gittiği yolda ışık tutan da belli artik.
 
     Aysel Stern

Yorumlar