Güncel Yazılar

YALAN DA YOK GERÇEK DE YOK !

31-03-2022

 

 

Cennet ve cehennem ne yalandır nede gerçektir, sadece bir tasavvurdur. Insan doğadan ve yaşamdan gayri gördüklerinin dışında yaşadıklarının haricinde bir şeyin olduğunu iddia edemez.

 

Aksini de iddia edemez yalan da diyemez.

 

Düşünelim Adem ve Hava anlatımını. Adem ve Havva Cennette imiş 900 yahut 1000 yıl yaşamışlar bunuda yalanlayamadığımız.  gibi gerçeklememizde mantıksız.

 

Bunlar ayıp yerlerini yani cinsel organlarını yapraklarla örtünerek sakladıklarını varsayalım inanalım. Çok güzel bir örnek.

Emine Erdoğan Hermes çantasına 50 000 Dolar neden versin ki? 

Bir kabak alıp, onu oyarak koluna takamaz mıydı?  Mademki bunlara inanıyorlar neden insan yapımı pahalı şeylere Dolar verip de koluna taksınki .

 

Gelelim Tanrının koruması ve Tanrı'ya kavuşma tasavvurlarına  

Tayyip Erdoğan Allaha inanıyorsa neden onun korumasına inanmıyor da 3000 korumaya ihtiyaç duymakta. Allah ve Kuran kendisini koruyamıyor mu?

 

Demek ki Allah ve Kuran'a inanmıyor. Inanmış olsa , öldükten sonra Muhammed efendilerine komsu olacaklarının gercek olması halinde ölmek Allaha kavuşmak değil midir? Muhammed'e kavuşmak değil midir?

Diyelim ki cehennem doğru ama ne var orada ? Ateş ve kazan !

Yahu kardeşler , bunlar yaşamda ürettiğimiz var olanların  tasavvuru değil mi?   Işte görüldüğü gibi ateş burada vardır .  Peki neden buz kar 

tasavvuru yok da ateş var.

 

Bizim ekmeğimizi ve emeğimizi  çalmak ve hazineyi boşaltmak için mi burada yaşamak istiyorlar da Allaha Muhammed'e kavuşmak için ölmekten korkuyorlar.

 

Mansur Antires

Yorumlar